Батист що це за тканина: склад, опис, відгуки

Дизайн інтер'єра

Історія

Історія виникнення батисту оповита безліччю легенд та історичних фактів. За однією з версій, тканина потрапила в Європу завдяки індійським торговцям, які привозили тканина ручної роботи для багатих європейських дам.

Неймовірної краси полотна купувалися придворними дамами для пошиття чудових бальних суконь, найніжнішого нижньої білизни та постільних речей.

У ХІІІ столітті виробництво батисту було розпочато і у Фландрії. Секрет виготовлення найніжнішої і міцної тканини зміг розгадати потомствений ткач Ж. Батист Камбре.

Згодом тканина отримала ім’я свого першого європейського виробника. Примітно, що в деяких країнах, наприклад в Англії батист називають cambric за аналогією з прізвищем майстра.

Згадки про чудових виробах з цього ніжного матеріалу можна зустріти в романах великих письменників, так наприклад хустку, підібраний д’артаньяном у романі «Три мушкетери» був виконаний з найтоншого батисту ручної роботи, а це в ті часи могло означати лише одне – господиня хустки належала до знатного роду і була дуже багата.
Спочатку батист ткань вироблявся вручну з лляних скручених волокон. Тканина була дуже дорогою, і дозволити придбати її міг тільки знатний і багата людина.

Сьогодні процес виробництва значно вдосконалений, і батист став проводитися в промислових масштабах.

Опис і склад тканини
У наші дні виробництво батисту налагоджено в багатьох країнах. Тканина виготовляють з бавовняних, синтетичних або лляних волокон.

Найякіснішою і дорогою є тканина, вироблена в Бельгії, Італії і звичайно Франції.

Спочатку батист проводився без нанесення тканих візерунків. Сьогодні виробляють набивний батист, що робить його дуже схожим на батик.

По виду батист дуже гладкий, приємний на дотик, ніжний і повітряний. Різноманітність видів дозволяє виготовляти з цієї тканини безліч виробів, починаючи з найніжнішого нижньої білизни і закінчуючи вишуканими шторами і портьєрами.

Склад
Склад сучасного батисту може бути різноманітним. Використання змішаних волокон надають тканині підвищену міцність, і значно спрощують догляд за готовими виробами.

Однак найдорожчим вважається матеріал, виготовлений з натурального волокна, скрученого вручну. Вироби з такої тканини і сьогодні можуть дозволити собі лише обрані.

Плюси і мінуси
Завдяки своїй красі і ніжності батист знайшов застосування при пошитті багатьох виробів. Матеріал має ряд переваг перед іншими тканинами:

Батист має високу воздухопропускной здатністю, тому в речах, виготовлених з цієї тканини, влітку ніколи не буває жарко.
Питома вага виробів з батисту дуже низька. Це означає, що носити батистові речі зручно і комфортно.
Тканина дуже ніжна і приємна на дотик, з цієї причини батистові речі ніколи не викликають алергічних реакцій і подразнень на шкірі.
Незважаючи на свою легкість і легкість тканина прекрасно зберігає форму, тому речі, пошиті з цієї тканини, не витягуються, не сідають і не деформується після прання.
При виготовленні тканини застосовується особливе переплетення ниток качка і основи, тому при розкрої і пошитті, краї тканини не обсипаються.
Батист дуже тонкий, тому речі з нього легко відпираються, швидко висихають і легко гладяться, але вимагають делікатного прання.

Виробництво
Виробництво батисту має свої особливості. Для того щоб домогтися ідеально гладкої тканини необхідно використовувати особу пряжу. Нитки основи і качка повинні бути однаковими по товщині.

На всьому протязі нитки не повинно бути

потовщень або утончений. Таку пряжу виготовляють одиниці виробників. Ідеальним вибором для виробництва батисту є Перуанський або Єгипетський бавовна.

Сучасна промисловість може запропонувати споживачам батист з поліпшеними якостями і характеристиками. Такий різновидом тканини є мерсеризує батист.

Завдяки обробці їдким натром і подальшої промиванні у воді різних температур, тканина набуває підвищену міцність і зносостійкість.

Також сучасний споживач може придбати набивний батист, який часто порівнюють з батіком. При виробництві набивного полотна, на тканину наноситься вишивка, яка робить батист надзвичайно витонченим і вишуканим.

Сьогодні батист знайшов широке застосування.
Дизайнери дуже цінують цю тканину за невибагливість, вишуканість і неймовірну гладкість.
В останніх колекціях іменитих кутюр’є можна побачити весільні сукні з вибіленого батіста, розкішне нижню білизну ручної роботи і неймовірні авторські прикраси, які здатні зробити королівським навіть найскромніший наряд.

Різновиди тканини
На світовому ринку представлено кілька видів цієї витонченої тканини і всі вони здатні заворожити своєю красою і вишуканістю. Ось деякі з них:

Батист вибілений
Ця тканина просто сяє білизною. Вона прекрасно підходить для пошиття таких виробів як весільні вбрання, дитяча білизна (особливо хрестильні набори), вишукані носові хусточки, нічні сорочки і нижньої білизни.

При пошитті виробів з вибіленого батіста часто використовується ручна вишивка, яка надає виробам неповторний шарм і вишуканість.

Батист гладкокрашеный
Цей вид тканини відрізняється блиском і насиченим однотонним кольором. Ця тканина як ніяка інша підходить для пошиття постільної білизни і урочистих скатертин.

Постільна білизна з батисту прекрасно дихає і вбирає вологу, що робить сон комфортним і міцним.

Батист набивний
Кольоровий малюнок в поєднанні з вишивкою роблять цю тканину індивідуальною і по-справжньому розкішною.

Сукні та сарафани з такої тканини здатні прикрасити гардероб самої вимогливої модниці, адже сучасні моделі одягу з цього матеріалу виглядають стильно і вишукано.

Батист мерсеризує
Цей вид тканини має поліпшені характеристики міцності, зносостійкості і стійкості барвників.

Ці удосконалення дозволяють використовувати тканину у виробництві одягу, домашнього текстилю, інтер’єрних прикрас.

Як вибрати і де купити
Сьогодні на ринку представлена велика різноманітність батистових тканин. Найдорожчий і якісний батист виготовляється в Європі з бавовняних волокон, вирощених на сонячних полях Єгипту і Перу.

Вибір
При виборі тканини зверніть увагу на склад. Основною складовою повинен залишатися бавовна або льон.

Домішки можуть бути як натуральні, так і синтетичні. Віддавайте перевагу натуральному складу тканини, в цьому випадку вироби з батисту будуть легкими дихаючими і екологічно чистими.

Особливо стежте за складом тканини для дитячих речей. Синтетичні волокна можуть викликати алергічну реакцію на шкірі малюка.
Придбати тканину можна як у фізичних, так і в інтернет-магазинах.

Ціна
Ціна на тканину може значно коливатися в залежності від складу і країни-виробника. В середньому батист можна придбати за ціною 20 $ за погонний метр. Однак вона приблизна.

Ще раз хочеться відзначити, що ціна залежить від країни виробника і від якості тканини.