ДЕКОР З ПАПЕРУ В ІНТЕР’ЄРІ

Дизайн інтер'єра


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Напевно кожен з нас хоча б раз у житті майстрував вироби з паперу або принаймні спостерігав, як це роблять інші. Так, після півгодини-години кропіткої роботи на світ з’являлися паперові листівки, квіти, гірлянди або сніжинки, подарункові коробки та інші саморобні вироби. Папір – це, мабуть, найпростіший і доступний матеріал для виготовлення прикрас для дому. Вона доступна за ціною, що пропонується в широкій палітрі кольорів і фактур, її щільність також варіюється.


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Не випадково існує цілий напрямок у декоративно-прикладному мистецтві, засноване на складанні квадратного аркуша паперу у вигляді оригінальних постатей, квітів, комах, тварин і т. д. Мистецтво орігамі розвивалося в Японії і потім поширилося на Європейські країни. На сьогоднішній день існують різні техніки складання з паперу. Технік багато, але результат, як правило, завжди один – радось від створення, нехай навіть і нескладної моделі, з простого листа паперу.


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Помічено, що в процесі складання паперу у людей розвивається дрібна моторика рук, в той час як нервова система заспокоюється. Фігурки з паперу стають оригінальним прикрасою, як мінімум, робочого столу або полиці, а, як максимум, всього інтер’єру кімнати. Враховуючи сучасну доступність кольорового паперу і легкість освоєння орігамі, кожен з нас при бажанні зможе скласти просту модель у вигляді квітки або журавля.


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Трохи більш складний за часом виконання і витратами на матеріали варіант декору з паперу – це паперова картина. Хоча і в цьому випадку вдасться обійтися лише старими газетами або журналами, білим клеєм (клей ПВА), пензлем, білою фарбою і жорсткою основою. Така робота виконується в рамках курсу “Основи композиції для дизайнера інтер’єру” в школі комерційного дизайну Desclub.


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Отже, щоб зробити своїми руками таку оригінальну картину, необхідно жорстке підстава: фанера, підрамник або натягнутий полотно (цілком підійде використаний). Потрібно взяти сторінки з журналів або газет і порвати або порізати їх на шматочки. Потім, послідовно наносячи білий клей на тильну поверхню кожного обрізка, один за іншим, приклеїти шматочки паперу на основу, так щоб вони накладалися один на одного, тобто без пробілів. Далі, потрібно з допомогою олівця зобразити сюжет майбутньої картини, наприклад квітка, після чого білою акриловою фарбою і пензлем обвести малюнок з зовнішньої сторони і розтушувати фон. Таким чином, незафарбованої залишається область малюнка По можливості, бажано досягти ефекту просвічування колажу з обрізків. Тобто ближче до контуру зображення фарба повинна темніти, а до країв полотна, легко розтушовуються.


          	ДЕКОР ИЗ БУМАГИ В ИНТЕРЬЕРЕ

Ще одна техніка створення картини з паперу заснована на тому ж методі колажу з обрізків газети, тільки в даному випадку текстуру картини дозволяють створити скручені за типом рулону, укладені на основу і приклеєні в певному напрямку маленькі трубочки з газети. Такий монохромний варіант картини більше графичен, але не менш цікавий.