Декорування стін своїми руками

Дизайн інтер'єра

Перед тим як декорувати стіни своїми руками пропонуємо вам здійснити три простих підготовчих кроки:

 • З’ясувати стилістику приміщення для того щоб декор поєднувався з загальною обстановкою житлового простору.
 • Потім слід визначити яку стіну або її ділянка ви будете перетворювати.
 • Нарешті, вам потрібно вирішити, який з варіантів декорування буде найбільш відповідним в даному випадку.
 • А тепер розглянемо найбільш прості й оригінальні види настінного декору, які ви легко можете зробити самостійно.

  Композиція з картин, фотографій або порожніх рамок

  
          	Декорирование стен своими руками

  Така композиція може складатися з картин різного розміру, з рамами різної товщини, з паспарту (поле між зображенням і рамою) або без. Не дивлячись на таку разнокалиберность, об’єднуючим елементом є колір. На даній ілюстрації все зображення монохромні, а рами мають коричневий, солом’яний і білий колір. Картини закріплені щільно один до одного і підсвічені настінними світильниками.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Зворушливі сімейні фотографії, оформлені в рами – прекрасний спосіб декорування стін своїми руками. Білий колір рамок органічно поєднується з білим кольором стінових панелей.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Композицію з картин можна доповнити дзеркалами. Альтернативою картин і фотографій служать порожні рами: маленькі і великі, об’ємні і красиві – вони також легко компонуються між собою.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Щоб урізноманітнити і освіжити набір порожніх рамок, доповніть їх вазочками, колбами та іншими ємкостями для квітів, гарненько закріпивши їх на стіні.

  
          	Декорирование стен своими руками

  Якщо у вашому будинку зберігається колекція нечитаних книжок з яскравими обкладинками, використовуйте їх в якості настінного декору. Відірвіть обкладинки та оформіть їх у картинні рами, а потім складіть з одержаних картин композицію на порожній стіні. Якщо обкладинки різнокольорові й яскраві, краще використовувати однотонні рами.

  Наклейки

  
          	Декорирование стен своими руками

  Наклейки на стіни або так звані стікери – відмінний спосіб декорувати глуху стіну. Прикріпіть гачки до гілочок дерева, це дозволить вам зробити стіну не тільки красивою, але і функціональної.

  Декоративні тарілки

  
          	Декорирование стен своими руками

  Повісьте на стіну декоративні тарілки. Для цих цілей краще вибрати вільне місце на однотонній стіні для того, щоб малюнок на тарілках не сперечався з малюнком на стіні. Таким чином ви можете створювати певні стилістичні композиції. На фото зліва ви бачите композицію з тарілок в стилі кантрі, а праворуч – більш екзотичний варіант.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Декоративні тарілки добре комбінуються з керамічними кахлями. Не менш ефектно в якості декору виглядають розписні колоритні кришки від посуду.

  Композиція з підсвічників

  
          	Декорирование стен своими руками

  Створіть свою унікальну настінну композицію з свічників, прикріпивши їх на стіну дуже близько один до одного. На фотографії зліва цей декор має форму квадрата, але ви можете розташувати їх так, як вам заманеться. На ілюстрації справа підсвічники є частиною панно зі скріплених між собою металевих кілець. Для декорування стін своїми руками у випадку з підсвічниками бажано використовувати безпечні свічки на батарейках.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Декор з дзеркал

  
          	Декорирование стен своими руками

  Дзеркальна композиція зліва надає стіні своєрідну об’ємність, відображаючи простір всієї кімнати. Для цієї мети були використані безкаркасні дзеркала різної форми. Праворуч ми бачимо нове оригінальне прочитання давно не використовуються за призначенням тенісних ракеток, які стали настінними дзеркалами.

  Полиці

  
          	Декорирование стен своими руками

  Розташувавши полки на стіні в шаховому порядку і наповнимо їх фотографіями, картинами, декоративними тарілками, витонченою посудом або вазочками з квітами, ви поєднайте приємне з корисним: функціональність і красу.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Порожні рамки для картин можна доповнити крихітними поличками і розмістити на них інтер’єрні дрібниці. Функцію полки може виконувати декоративна сходи, приставлена і закріплена на стіні. Макет кораблика, морські зірки і фотографії з океанським узбережжям органічно вписуються в інтер’єр їдальні, оформлений в морському стилі.

  Оригінальний декор

  
          	Декорирование стен своими руками

  Звичайні вішалки-плечики для одягу можуть бути винахідливо використані для декорування стін своїми руками. Прикріпивши до них дитячі малюнки, ви отримаєте яскраву оригінальну експозицію робіт вашого юного художника.
  
          	Декорирование стен своими руками

  Старий велосипед, поміщений в дерев’яну раму на цегляній стіні перетворюється в справжній арт-об’єкт. Такий нестандартний підхід до декорування холу не залишить ваших гостей байдужими, до того ж заощадить місце в комірчині.