ЯК РОЗТАШУВАТИ РОСЛИНИ В ІНТЕР’ЄРІ

Дизайн інтер'єра

Рослини – це і краса і користь одночасно. Вони чудово прикрашають наш інтер’єр, очищають повітря в приміщенні, а також володіють хорошими терапевтичними і цілющими властивостями для нашого організму. Існує ряд способів розташування рослин в стінах нашого будинку, офісу або іншого громадського простору.


          	КАК РАСПОЛОЖИТЬ РАСТЕНИЯ В ИНТЕРЬЕРЕ

Способи розташування рослин в інтер’єрі

1. Рослини можуть розташовуватися на будь-яких горизонтальних поверхнях: на підвіконні, полицях, столах, шафах і т. д. Підвіконня не втрачають своїх позицій в якості ідеального місця для квітів і в дизайні сучасних інтер’єрів. Наявність природного світла з одного боку і батареї – з іншого, створює практично ідеальне середовище для рослин.

Нерідко ми маємо квіти або декоративні рослини по центру обіднього столу. Таким чином можна милуватися ними з усіх боків. Не випадково в сервіровці столу квіти відіграють важливу роль, створюючи урочисто-святкову атмосферу.


          	КАК РАСПОЛОЖИТЬ РАСТЕНИЯ В ИНТЕРЬЕРЕ

2. Рослини в горщиках і діжках на підлозі. В залежності від виду і розміру, рослину можна розмістити по-різному. Великі екземпляри у вигляді деревця, або ті, що розростаються об’ємним кущем, такі як гібіскус, фікус, драцена, монстера і ін. вимагають достатнього для росту і розвитку місця в інтер’єрі. Їх зазвичай розташовують на підлозі, часто в кутку кімнати. Таке одиночна рослина може бути доповнено іншим, меншим за розміром, щоб створити гармонійне сусідство.

Невеликі дерева в діжках сприяють створенню ефекту внутрішнього дворика в приміщенні. В інтер’єрах з верхнім світлом і обробкою стін зовнішніми облицювальними матеріалами, наприклад цегляною кладкою, рослини на штамбі підсилюють ефект вуличного простору.


          	КАК РАСПОЛОЖИТЬ РАСТЕНИЯ В ИНТЕРЬЕРЕ

2. Стійки для рослин. Квіти в горщиках, менші за розміром, рекомендується розміщувати групами. Підставою для них можуть стати спеціальні стійки або підставки для рослин. Самі прості, але функціональні варіанти виглядають у вигляді уступчастої етажерки. Стійку для рослин цілком може замінити книжковий стелаж або звичайні полиці. Рослини бажано чергувати за розміром: перше вище, таке нижче і так далі. Таким чином ви створите більш цікаву по масі композицію.

Стійка для рослин може виглядати у вигляді низької тумби, іноді навіть з коліщатками. Тоді важке рослину можна легко переміщати з кімнати в кімнату. Більш витончений варіант – це металева або ковані стійка, у вигляді тієї ж етажерки, у формі столика, пірамідальної або більш складної форми, розрахованою на підтримку декількох рослин. Такі квіткові стійки значно полегшують роботу з формування “зеленого оазису” у вашому домі. Як правило, достатньо заповнити стійку рослинами і, вуаля, ваш квітучий сад відбувся!


          	КАК РАСПОЛОЖИТЬ РАСТЕНИЯ В ИНТЕРЬЕРЕ

3. Підвісні кашпо. Рослини в підвісних кашпо називаються ампельними. За рахунок наявності довгого гнучкого стебла, ампельні рослини мальовничо звисають з кашпо. Насправді, ампеліо можуть розташовуватися де завгодно, але в підвісних кашпо вони виглядають особливо ефектно. Це більш трудомісткий спосіб вирощування рослин – догляд за ним ускладнюється в силу його “підвішеного”, в буквальному сенсі слова, положення. Кашпо як правило бувають керамічними, але їх функцію можуть виконувати плетені кошики або дерев’яні ємності, оснащені гідроізоляцією, і навіть скляні банки. Сама несуча конструкція, як правило, виконується з мотузки.

Підвішуватися кашпо можуть у вигляді ланцюжка, по типу намиста. Для більш об’ємних рослин підійде одиночне розташування. Скляні банки з рослинами кріплять на хомутиках до вертикальної поверхні. Банкові варіанти виграшно виглядають у вигляді групи, коли вони створюють ритмічний ряд в горизонтальному або вертикальному напрямку.

Підвісну конструкцію з кучерявими рослинами можна закріпити під стелею і навіть поєднати з освітлювальними приладами. Такий прийом декорування інтер’єру актуальне для інтер’єрів кафе і ресторанів.


          	КАК РАСПОЛОЖИТЬ РАСТЕНИЯ В ИНТЕРЬЕРЕ

Як розставити рослини в інтер’єрі

Якщо одиночна рослина або стійка з квітами досить об’ємна, слід визначити їй достатньо місця в інтер’єрі. Враховуючи той факт, що квітам потрібен природне світло, доречно буде розташувати їх у вікна. Крім того, підхід до квітів повинен бути вільним, також як і можливість забезпечувати догляд за ними: полив, пульверизацию, підгодівлю і т. д.

Рівнозначно тому, як деяким кольорам життєво необхідний сонячне світло, іншим потрібна тінь. Рослини слід розташувати відповідним чином: ближче до вікна поміщати сонцелюбиві види, а ті, яким пряме сонячне світло протипоказаний, розміщувати в затіненому місці.

Залежно від характеру рослин, є сенс розподілити їх по різних кімнатах: більш теплолюбні на кухню, а ті, що стійкі до температурних перепадів – наприклад, на засклений балкон. Мікроклімат приміщення, по можливості, повинен відповідати потребам рослин. На балконі, особливо заскленому, любителі зелені нерідко влаштовують справжню оранжерею. Головна перевага цього літнього приміщення – наявність денного світла, так необхідного рослинам.