Як вибрати підходящий манікюрний стіл?

Дизайн інтер'єра

Як чудово, коли є цікава справа, яка дозволяє поєднувати отримання доходу з можливістю реалізувати свої таланти і втілити в життя найнесподіваніші і сміливі ідеї. Але для того щоб успішно займатися улюбленою справою, треба комфортно і функціонально організувати робочий простір.

Якщо ваш вибір – манікюр, значить, варто придбати хороший манікюрний стіл, який стане не тільки робочим місцем, але і, можливо, частиною стильного інтер’єру. У цій статті ми розповімо про різні столах, які можуть використовуватися для роботи в салоні або будинку, викладемо поради щодо вибору моделі, найбільш зручною як для майстра, так і для його клієнтів.

Рекомендації фахівців

Как выбрать подходящий маникюрный стол?

Ринок пропонує безліч моделей меблів для салонів краси, тому вибрати найбільш підходящий по комплектації, зручності, якості і цінової категорії стіл для манікюру не складе праці. Однак існують загальні рекомендації, дотримуючись яких можна придбати дійсно вдалу модель. Отже, найголовнішими критеріями можна вважати:

 • Оптимальний розмір. Краще дотримуватися золотої середини, так як великий стіл буде займати багато місця, а маленький обмежувати клієнта і створювати незручності для рухів майстра.
 • Укомплектованість висувними скриньками для зберігання інструментів. Добре коли до столу додаються знімні полиці, які можна розмістити у відповідності з побажаннями майстра. Наприклад, повісити на стіну поруч або розташувати на стільниці.
 • Наявність пересувний тумби в комплекті. Цей варіант дозволить збільшити функціональність робочого місця і розмістити більше інструментів та супутніх предметів в безпосередній близькості, звільнивши стільницю для процесу.
 • Хорошу фіксацію предмета за допомогою гумових ніжок. Варіант столу на коліщатках рекомендується виключити, так як вони часто ламаються. А ще його можна зрушити з місця необережним рухом, зіпсувавши роботу.
 • Відсутність гострих кутів у моделі, про які часто стукаються клієнти і сам майстер. Віддайте перевагу манікюрному столу, кути якого закруглені.
 • Матеріал виготовлення. Це дуже важливий критерій вибору, так як робота передбачає використання лаків, рідин для їх видалення, інших хімікатів. Стільниця повинна бути зносостійкою і добре піддаватися щоденного очищення.
 • Якісний і зарекомендував себе в даній сфері виробник. Краще купувати товар в мережі інтернет, а у фахівців – виробників професійного обладнання, столи яких успішно використовуються салонами краси. Економія тут недоречна.
 • Можливість в одному місці придбати супутні товари, щоб отримати робоче місце з повною комплектацією. Наприклад, якщо майстер займається нарощуванням нігтів, то стіл повинен бути обов’язково з витяжкою. Не менш важливими є наявність додаткового освітлення, зручна фурнітура, різні чохли, вбудовані розетки та інші аксесуари.
 • Різновиди

  Как выбрать подходящий маникюрный стол?

  Щоб правильно вибрати манікюрний стіл, майстер повинен визначитися зі своїми побажаннями в частині форми, розміру, комплектації і точно знати його розташування в салоні або будинку. Це полегшить вибір, так як достаток пропозицій може заплутати навіть самого крутого фахівця. Існує наступна класифікація устаткування по комплектації:

  • економ класу – для маленьких приміщень або роботи на дому, з наявністю мінімуму функцій і відсутністю додаткових аксесуарів, які постачаються окремо;
  • класичний варіант, який не відрізняється новаторським дизайном – найбільш затребуваний майстрами, у зв’язку з функціональної укомплектованістю та доступною ціною, але виконаний з дешевих матеріалів;
  • преміум класу для елітних салонів – багатофункціональна модель сучасного дизайну з високоякісного матеріалу, оснащена безліччю аксесуарів у вигляді підставок, витяжки, світильників і інших корисних дрібниць.

  Манікюрні столи класифікуються і за типами конструкцій. Вони можуть бути:

  • стаціонарними;
  • складними;
  • трансформирующимися;
  • у вигляді стійки.

  Стаціонарні моделі використовуються в салонах краси. Для роботи на дому зручна складна модель, яку можна прибрати по закінченні процесу. Стіл не займає багато місця в квартирі, але при цьому універсальний, контактний і зручний. Він оснащений складним механізмом автоматичного або механічного типу, причому до придбання рекомендується другий тип більш довговічний.

  Трансформуються моделі гарні для виїзду на дім до клієнта. Вони можуть видозмінюватися в компактний варіант у вигляді тумбочки на коліщатках, легко переміщується. Набирає популярність експрес-манікюр, який виконується за стійкою.

  Параметри

  Как выбрать подходящий маникюрный стол?

  Тут все залежить від приміщення. Іноді майстри змушені вибирати обладнання, виходячи з метражу робочого місця, а не з міркувань комфортності. Але якщо немає обмежень у просторі, то варто орієнтуватися на зручність. Хороший стіл для манікюру – це стіл, який відповідає зростанню спеціаліста, комфортному розміщенню учасників процесу. Існують оптимальні габарити, застосовуються професіоналами, з урахуванням яких він повинен бути:

  • висотою в 73-75 сантиметрів;
  • довжиною стільниці в 100-120 см;
  • шириною 45-50 сантиметрів.

  Моделі економ класу зазвичай мають меншу довжину поверхні — 95 см, а преміум класу часто виконуються під замовлення з урахуванням індивідуальних розмірів.

  Додаткові аксесуари

  Как выбрать подходящий маникюрный стол?

  Вони важливі в роботі не менш ніж сам стіл. Тому при виборі моделі орієнтуйтеся на наявність додаткових аксесуарів, щоб не купувати їх згодом окремо.

 • Щоб не нанести травму клієнту або створити унікальний малюнок на нігтях, майстер манікюру повинен добре бачити. Недолік світла веде до пошкоджень шкіри, недоліків в роботі і невдоволення клієнта результатом. Тому освітлення має бути якісним, чого зовсім не складно досягти, вибравши варіант з вбудованим джерелом світла. Варто вказати, що у цієї моделі доводиться регулярно міняти лампочки. А це набагато дорожче, ніж використання настільної лампи.
 • Покриття нігтів сучасними матеріалами типу гелю, вимагає наявності спеціальної світлодіодним лампи або ультрафіолетової, а видалення зі стільниці епітелію і нігтів – спеціального пилососа.
 • Косметичні засоби, що застосовуються в роботі, містять хімічні компоненти. Щоб уникнути їх шкідливого впливу на здоров’я майстра і клієнта, треба купувати модель з вбудованою витяжкою. Також вона стане у нагоді в процесі нарощування. Підпилювання нігтів теж веде до потрапляння в органи дихання дрібних частинок нігтьових тканин. Витяжка допоможе видалити шкідливі речовини. Якщо вона не передбачена в базовій комплектації, то варто докупити цей важливий аксесуар.
 • При купівлі столу відразу ретельно підберіть крісла для майстра і клієнта, з урахуванням тривалості сидіння в них. Тут особливо важливі матеріал, можливість регулювання, комфортність.
 • Великим плюсом буде наявність в комплекті висувний тумби і запасний фурнітури.
 • Подовжити термін «життя» стільниці допоможуть одноразові чохли, а складаний конструкції столу – мастило для механізму.
 • Погодьтеся, що всі перераховані вище доповнення до столу для манікюру дуже важливі для якісної роботи. Тому, відправляючись за обладнанням, заздалегідь врахуйте всі супутні моменти.

  Отже, правильний вибір манікюрного столу – дуже важливий крок. Від нього залежить не тільки зручність роботи, але і настрій майстра. А для людини, що володіє творчою професією, до якої можна віднести спеціаліста манікюру, натхнення і гарний настрій дуже важливі, дозволяючи створювати справжні шедеври на нігтях.