Плюси і мінуси кесонного стелі в інтер’єрі

Дизайн інтер'єра

Облаштування будинку ‒ один з найприємніших, але в той же час, дуже морочливих процесів. Адже завжди хочеться зробити все максимально затишно, красиво і зручно, вибираючи між останніми трендами і цікавими інтер’єрними рішеннями. І, здавалося б, хто буде дивитися на стелю. Але, виявляється, саме він може легко стати особливістю і «родзинкою» вашого будинку. Сумніваєтеся? Тоді ми розповімо вам про кесон стелях.

Благородно і незвично

Що найчастіше використовують для обробки стелі? Звичайну стяжку, поверх якої наносять фарбу, підвісні конструкції, гіпсокартонні елементи, які монтують елементи освітлення, ну, і самий простий і бюджетний варіант ‒ шпалери.

Плюсы и минусы кессонного потолка в интерьере

Але кесони ‒ річ особлива. Це декоративна конструкція, яка може складатися з комірок, ніш і балок різного розміру і глибини. Така обробка використовувалася тисячі років тому при будівлях звичайних будинків і королівських палаців. Робилося це для того, щоб зменшити навантаження на стіни і балки, що перекривають стелю.

А щоб це виглядало не надто грубо, кесони стали прикрашати різьбленням, а в палацах навіть дорогоцінними металами. Сьогодні така обробка найчастіше є декоративною, надаючи приміщенню нотки благородного і шикарного вигляду.

Варто відразу зазначити, що дерев’яний декор ‒ досить дороге задоволення, і його монтаж потрібно враховувати вже при проектуванні будинку. Саме тому в сучасних оселях використовують імітаційні панелі.

Особливості декору

Форма ніш, які створюються переплетенням кесонних конструкцій, може бути практично будь ‒ квадратної, круглої, багатокутної.

Але так як подібний декор досить об’ємний, то він підійде для квартир і будинків, які мають висоту стель не менше 250 див.

Плюсы и минусы кессонного потолка в интерьере

Але зате після монтажу ви зможете відчути, як зміниться рівень звукоізоляції. Ніякі сторонні звуки, що доносилися раніше від сусідів, тепер не будуть вас турбувати, так само як і ви сусідів. Цьому сприятимуть утворені ніші, допомагають розсіювати звукові хвилі.

Що стосується стилю, то краще всього кесони впишуться в незмінну століттями класику.

Безсумнівно, у такої обробки є чимало плюсів:

 • завдяки обсягом вийде приховати навіть самі серйозні вади базової поверхні (шви, перепади висоти, поглиблення);
 • комунікаційні дроти легко сховаються в нішах кесонів;
 • при низькому рівні звукоізоляції можна прокласти додатковий шар звукоізоляційного матеріалу всередину конструкції.

Але не позбавлене таке дизайнерське рішення і мінусів, найсуттєвішими серед яких є:

 • досить висока ціна матеріалів;
 • сам процес установки є складним, оскільки вимагає наявності досвіду роботи з обраним матеріалом, або звернення до фахівців. Єдине, що може спростити цей процес ‒ покупка готових блоків;
 • якщо це кесонний стеля з гіпсокартону, тоді необхідно вибирати тип водостійкий (він дорожчий), адже в разі затоплення сусідами вся конструкція прийде в непридатність.

Використовувані матеріали

Плюсы и минусы кессонного потолка в интерьере

Дерево ‒ благородний і дуже гарний матеріал, його природна фактура і малюнок створюють неповторну атмосферу затишку, натуральності і багатства. Але висока ціна робить його в сучасних умовах скоріше винятком, ніж правилом.

Крім нього для кесонів можуть використовуватися й інші матеріали:

 • МДФ. Такі панелі не дорогі, легко монтуються і довго служать. Але все це за умови відсутності підвищеної вологості. Крім цього, він горючий і нестійкий до механічних пошкоджень.
 • Поліуретан. Він відповідає всім вимогам безпеки, не боїться вологи, і виглядають солідно. Різноманіття кольорів і декору дає можливість довершити інтер’єр будинку. Головний мінус ‒ висока вартість.
 • Гіпсокартон ‒ один з найбільш популярних і бюджетних варіантів. Щоправда, має деякі проблеми з очищенням. Волога може нашкодити таким панелям, тому найоптимальніший варіант ‒ їх заново пофарбувати.
 • Пінопласт. Легкий, негорючий і не боїться вологи. Його можна використовувати для обробки не тільки кімнат, а і кухні або ванною. Головна перевага блоків з пінопласту ‒ простота обробки і монтажу. З цим може впоратися навіть початківець майстер.
 • А плити, покриті декоративною плівкою, що легко створять ілюзію використання натуральних матеріалів.

  Робочий процес

  Плюсы и минусы кессонного потолка в интерьере

  Якщо ви вирішили спорудити кесонний стеля у квартирі своїми руками, тоді варто дотримуватися кількох важливих правил:

 • Створити детальний проект та ескіз. Без них монтаж буде неможливий.
 • Фоном кесона зазвичай служить пофарбований стелю або шпалери. Незважаючи на те, що змонтований декор приховає загальні недоліки у вигляді нерівностей, колір і фактура повинні бути максимально наближеними до ідеалу.
 • Після підготовчого етапу наносяться мітки, і починається монтаж. Потрібно взяти до уваги, що чим більше приміщення, тим більша кількість балок повинно бути використано.
 • Стельові кесонні системи ‒ відмінне дизайнерське рішення, легко вписуються не тільки в класичний, а і в скандинавський інтер’єр, а також чудово підкреслює особливості стилю кантрі і прованс. При правильному складанні ескізу і якісному монтажі, така обробка не буде «з’їдати» простір, а додасть йому «затишних» обрисів.