Скляні банки в інтер’єрі

Дизайн інтер'єра

На сьогоднішній день все більше господинь вважають за краще зберігати сипкі продукти, горіхи, спеції і іншу їжу в скляних банках. Склотара на відміну від пластику, екологічна. Крім того, через скляну стінку легко розгледіти, що перебуває всередині ємності.

Яке ж це має відношення до дизайну інтер’єру? Саме безпосереднє. У силу свого розташування, наприклад на відкритих полицях кухні, банку за замовчуванням стає частиною інтер’єру. Цей функціональний елемент не варто ховати, навпаки, слід підкреслити його естетику. У дизайні інтер’єру кафе банки вже давно міцно зайняли гідне найближче місце на відкритих полицях. Таким чином, відвідувачі кафе і ресторанів можуть візуально проінспектувати їх вміст.


          	Стеклянные банки в интерьере

Можливості скляної банки виходять далеко за рамки “ємності для зберігання”. Цей, здавалося б, суто утилітарний предмет несе в собі великий мистецький потенціал. Говорячи про практичну сторону питання, треба згадати, що банки можуть служити не тільки для продуктів, але також і в якості власника для кухонного приладдя. Більше того, цікаво обіграна банку складе конкуренцію будь-якому склянки для олівців, ручок та іншої канцелярії.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Хто з нас хоча б раз у житті не використовував банку замість вази для квітів. Двох або трилітрова банка з відтінком пляшкового скла очевидно програвала кольоровим або кришталевих вазах. Щоб звичайна банку зайняла гідне місце серед домашньої колекції ваз, її слід розписати кольоровими фарбами, надавши якийсь малюнок, або покрити її поверхню за допомогою аерозольної фарби. Поєднавши фарбування з декоруванням, дизайн скляної банки придбає по істині вишуканий вигляд.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Банки також з успіхом служать ємностями для рослин і стрімко наступають квіткових горщиків на п’яти. На стіні або на дерев’яній основі їх можна закріпити за допомогою металевих хомутів. Ще один спосіб фіксації – металеві декоративні гачки. У цьому випадку горлечко банки щільно обв’язується шпагатом, петля від якого чіпляє на гачок. Пофарбовані і доповнені букетиками сухоцвітів або живих квітів, світлі банки додадуть романтики інтер’єру в стилі Прованс.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Скляна банка – універсальний декор. В залежності від того, як її обіграти, вона може вписатися практично в будь-який інтер’єр і підкреслити красу сезону. Закріпивши на внутрішній стороні кришки волосінь з білими кульками, що імітують сніжки, і помістивши в банку композицію з мініатюрної ялинки і сніговика, ви отримаєте не тільки оригінальний новорічний декор, але і змайструйте цікаву саморобку для дітей або подарунок для своїх гостей.

Доповнивши банку природними матеріалами: листям, шишками, кавовими зернами, стручками кориці і іншими прянощами, легко вдасться створити затишок в інтер’єрі вітальні. Відчуття теплоти, особливо в холодну пору року, привнесуть свічки, посаджені всередину скляної ємності.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Скляні банки, яскраві фарби, кольоровий папір та трохи фантазії – все, що потрібно для створення святкового настрою в домі. Малюнок в горох, зигзаги, смужки, ромби – всі ці візерунки будуть доречні на День народження, Хелоуін, або Новий рік. З банки також можна зробити впізнаваного персонажа мультфільму або героя казки. Інша опція – розфарбувати набір банок в серію эмотиконов або смайликів – кожен зі своїм характером.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Удосконалити конструкцію банки, а також посилити її естетичний вигляд допоможуть декоративні ручки. Їх існує велика різноманітність: скляні, пластикові, дерев’яні, металеві – всіляких кольорів і відтінків. Металевий стрижень слід протягнути в кришку, попердньо її просвердливши або проколів. Потім потрібно переконатися, що стрижень надійно зафіксований з внутрішньої сторони кришки, таким чином, що ручка витримує вагу банки разом з її вмістом. Увенчане. кришкою з оригінальним завершенням, скляну банку буде зручніше використовувати і легше розпізнавати серед інших. Подібні гібриди склотари та меблевої фурнітури часто використовують для зберігання гудзиків, ниток і рукодільних аксесуарів.


          	Стеклянные банки в интерьере


          	Стеклянные банки в интерьере

Змінивши зміст предмета, можна змусити його зовнішню форму звучати по-новому. Скляна банка легко замінить плафон світильника, якщо в неї помістити лампочку. Щоб сконструювати такий світильник не потрібно бути електриком. Просто використовуйте для лампочки патрони нового зразка з кріпленням на засувках. У кришці потрібно просвердлити отвір для лампочки і продумати кріплення світильника до стіни або стелі. Найпростіший варіант – це шматок дерев’яної дошки або брус, до якого кріпиться банку. Лампа з таким брутальним дизайном буде доречна в інтер’єрі в стилі лофт.


          	Стеклянные банки в интерьере

Автор статті: Владлена Мікульчик